Prostatit tedavisi için en etkili haplara genel bakış ve bunlar hakkında incelemeler

Prostatit için zamanında tedaviye başlamak, erkeklerin hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olacak ana kuraldır. İhmal edilen bir hastalık derhal tedavi edilir. Ancak ilk aşamalarda, terapötik tedavi oldukça kabul edilebilir. Eczacılar prostatit için etkili haplar sunar. Ancak birçoğu var ve her ilacın kendine has özellikleri var. Tedavi veya önleme için hangi haplar seçilir? Bu makale bu soruyu cevaplamaya yardımcı olacaktır.

prostatit tedavisi için haplar

Nasıl seçilir?

Her şeyden önce, sadece internetteki listelere ve incelemelere odaklanarak prostatit tedavisi veya önlenmesi için hapları kendi başınıza seçmenin gerekli olmadığını belirtmekte fayda var - bu tehlikeli olabilir, çünkü yanlış ilaç sadece zarar verebilir. . Prostatite karşı hapları doktorun almasına izin vermek daha iyidir.

Doktor bir dizi test yapacak, tanıyı doğrulayacak, prostatitin kesin şeklini ve evresini belirleyecek ve ayrıca adamın bireysel özelliklerini öğrenecektir. Alınan bilgilere dayanarak, uzman bir tedavi programı ve belirli bir hasta tarafından alınması gereken hapların bir listesini hazırlayacaktır.

Akut ve kronik prostatit tedavisi, farklı semptomlar için farklı tipte hapların alınmasını içerir. Olabilir:

  1. Antibiyotikler.
  2. Ağrı kesici.
  3. Enflamasyon için çareler.
  4. Adrenoblokerler.
  5. Kan akışını iyileştiren ve durgun oluşumları ortadan kaldıran ilaçlar.

Prostatit tedavisi ve önlenmesi için hap gruplarının bir listesini yapalım ve ayrıca amaçlarını, endikasyonlarını, uygulama özelliklerini, fiyatlarını öğrenelim.

Patojenik floraya karşı araçlar

Prostatite sıklıkla ciddi komplikasyonlara neden olan bakteri florası enfeksiyonu eşlik eder. Zararlı patojenleri ortadan kaldırmak için antibiyotik alınmalıdır. Bakterileri ortadan kaldırmanın yanı sıra, antibiyotik tabletler toksisiteyi azaltmaya ve iltihabı durdurmaya yardımcı olur.

Ne yazık ki, prostatiti antibiyotik olmadan tedavi etmek genellikle imkansızdır. İncelemelerde, erkeklerin bu ilaçları almayı reddettiği, yan etkilerden korktukları ve bunun sonucunda hastalıklarına başladıklarına dair birçok hikaye bulabilirsiniz.

Çoğu zaman, akut ve kronik prostatit tedavisi için doktorlar hastalarına penisilin ve sefalosporin serisinden haplar reçete eder. Geniş spektrumlu antibiyotikler de reçete edilir.

Antienflamatuvar

Prostatit her zaman prostatta iltihaplanmadır. Ayrıca tedavi edilmezse dokulardaki iltihaplanma hızla ilerleyerek çok rahatsız edici semptomlara (ağrı, idrar kanallarının sıkışmasına bağlı idrar retansiyonu, ereksiyon sorunları) neden olur. Çoğu zaman, iltihabı azaltarak prostatit semptomlarını gidermek mümkündür. Bunu yapmak için doktor, steroid olmayan antienflamatuar ilaçlar listesinden erkek ilaçları reçete eder.

Alfa bloker grubu

Vakaların% 85'inde prostatite idrara çıkma zorlukları eşlik eder - bir adam sürekli dürtü yaşar, ancak aynı zamanda normal olarak tuvalete gidemez. Süreci normalleştirmek için özel ilaçlar - alfa blokerler alabilirsiniz.

acıya karşı

Prostatit alevlenmesi durumunda, bir adam şiddetli ağrı ile işkence gördüğünde, antispazmodikler alınmalıdır. Bu haplar prostatın düz kaslarını gevşetir, kan dolaşımını iyileştirir ve böylece ağrıyı giderir. Çoğu zaman, doktorlar analjezik almayı önerir.

Başka

Antibiyotiklere, iltihap önleyici ve ağrı kesicilere ek olarak, prostatitli bir erkek için tedavi kompleksinde ek ilaçlar reçete edilebilir. Örneğin, prostatit ile, genellikle venotonik ve venoprotektif bir etki için gerekli olan bir ilaç reçete edilir. Prostatta konjestif oluşumlar için reçete edilir ve semptomları giderir. Kurslarda alınır (en az 2 hafta). Birçok kontrendikasyonu olduğu için ilacı dikkatli bir şekilde almak gerekir (tedaviye başlamadan önce doktorunuza danışın).

Çoğu zaman doktorlar hastalarına ilaçlara ek olarak prostat için faydalı maddeler içeren vitamin takviyeleri ve doğal kompleksler içmelerini tavsiye eder.

Bu nedenle, prostatit tedavisinde kullanılan en popüler hap gruplarının bir listesini derledik. Lütfen bu bilgilerin yalnızca bilgilendirme amaçlı verildiğini unutmayın.

Kendi ilaçlarınızı seçmeyin. Gerçek şu ki, bir durumda belirli bir ilaç etkili olabilir ve diğerinde kontrendikedir. Bu nedenle prostatite karşı haplar bir doktor tarafından seçilmelidir - prostatitin şekli ve aşaması hakkındaki verilere dayanarak, uzman belirli bir hasta için hangi hapların en etkili olacağını belirleyebilecektir. Risk almayın ve kendi kendinize ilaç vermeyin - tehlikeli olabilir!