Prostatit İçin En İyi Evde Tedaviler

Prostatit, prostat bezinin iltihaplandığı bir süreçtir. Patoloji, bir enfeksiyonun veya virüsün prostata girmesi ve ayrıca skrotumda kan durgunluğu nedeniyle ortaya çıkabilir.

Bu rahatsızlığa neden olan nedenlere bağlı olarak hem klinikte hem de evde tedavi edilebilir. Bu patoloji kronik veya akut bir biçimde ortaya çıkabilir.

prostatitli bir erkekte ağrı

işaretler

Genellikle hastalık, 20 ila 50 yaş arası güçlü bir devletin temsilcilerinde kendini gösterir. Genellikle bu, bir kişinin yeterince aktif olmayan cinsel yaşamı ile kolaylaştırılır. Ayrıca, bu patolojinin tezahür etme riski, çok oturanlarda, sigara içenlerde veya sık sık saunaları ziyaret edenlerdedir.

Tüm bu faktörler, lenf durgunluğunun meydana gelmesine, pelvik organlarda kan dolaşımının bozulmasına ve hormonların başarısız olmasına neden olur. Sonuç olarak, bağışıklık zayıflar ve bu, enfeksiyonların böyle bir kişinin vücuduna girmesini kolaylaştırır.

Evde veya klinikte tedavi edilmezse prostatit kısa sürede kronikleşebilir. Hastalığın habercileri şunlardır:

 1. Peniste rahatsızlık.
 2. İdrarın istemsiz atılımı.
 3. Kasıkta ağrı.
 4. Tuvalete giderken ağrı.
 5. Sıcaklık.
 6. Zayıf ereksiyon.

Hastalık kronik hale geldiğinde, yukarıda listelenen semptomlarla birlikte, kişi cinsel aktivitede bir azalma hissedebilir.

Bu hastalıktan nasıl hızlı ve etkili bir şekilde kurtulabilirsiniz? Bu soru birçok kişiyi ilgilendiriyor. Doktorlar, böyle bir patolojiden yalnızca ilk aşamada hızla kurtulabileceğinizi söylüyor.

Semptomları hemen belirlemek önemlidir ve bu durumda tedaviye hızlı bir şekilde başlanacaktır. Bunu yapmak için vücudu kendiniz gözlemlemeli ve klinikte düzenli muayeneler yapmalısınız.

Ayrıca, teşhis konulduktan sonra, tedavi bir uzman tarafından reçete edilecektir. Prostatiti hem evde hem de klinikte tedavi edebilirsiniz. Hastalığın ciddiyetine ve hastanın isteğine bağlıdır.

Bu makalede prostatitin evde nasıl tedavi edileceği tartışılacaktır.

Evde erkeklerde prostatit tedavisi

Prostatitin kendi kendine tedavisinin sadece tezahürün ilk aşamasında gerçekleştirilebileceğine hemen dikkat edilmelidir. Kronik ve akut hastalıklar sadece klinikte tedavi edilmelidir.

Tanı koyarken doktor hastayı muayene eder ve testler toplar. Kan ve idrar alınır. Vücutta virüs varlığı için test edilirler. Bu tür testlere dayanarak, doktor patolojinin özelliklerini kendisi öğrenir. Karmaşıklığına bağlı olarak, ilaç ve diğer prosedürleri reçete edebilir. Hastalığın şekli şiddetli olduğunda, cerrahi müdahale vazgeçilmezdir.

Prostatitin evde etkili tedavisi ancak hastalık başlamadıysa mümkündür. Rahatsızlığı azaltacak, vücuda virüslere direnme gücü verecek ve genel refahı iyileştirecek bir halk tarifi yardımıyla prostatiti evde tedavi etmek mümkündür.

Bu patolojiyi evde tedavi ederken, masajların yapılması gerekiyor, halk tariflerinin kullanımı, fiziksel egzersizler ve evde prostatit tedavisi için cihazlar da kullanılıyor.

prostatit için otlar ve baharatlar

Prostatitin evde tedavisi ayrıca günlük meyve suları alımını da içerir. Farklı sebze ve meyvelerden meyve suları olabilir. Doktor tarafından reçete edilecek ilaçlarla birlikte kullanılması tavsiye edilir.

Evde prostatitten nasıl kurtulurum?

Halk tariflerine dayanan ana tedavi yöntemleri aşağıdadır. Prostatın semptomlarını hafifletmek için uzmanların tavsiyelerine kesinlikle uyulmalıdır.

kabak çekirdeği

Uzun süredir bu hastalığı tedavi etmek için kullanılıyorlar. Böyle bir ürünün özelliği, bir erkeğin vücudunun her gün ihtiyaç duyduğu çok fazla çinko içermesidir. Sağlığı korumak için gereklidir.

Tedavi için kızarmış tohumlar yerine kuru tohumların kullanılması tavsiye edilir. Temizlenmeleri ve yenmeleri gerekir. Normal bir tedavi süreci için yaklaşık bir kilogram tohum gerekli olacaktır. Böyle bir kursun süresi tohumlar bitene kadardır. Her yıl kursun geçişi ile patolojinin tezahürü riski önemli ölçüde azalır.

Günde yaklaşık 30 tohum yemelisiniz. Çiğnenmeleri gerekiyor. Ayrıca onları bir kıyma makinesine çevirebilir ve tüketebilirsiniz. Onları yemeklerden önce, yarım saat önce yemeniz tavsiye edilir.

Adaçayı

Bu bitki çeşitli hastalıklarla başa çıkmaya yardımcı olacaktır. Pelin ile prostatit nasıl tedavi edilir? Ondan kaynatma ve infüzyon hazırlamak daha iyidir. Bunu yapmak için, bitkiden yüz gram alıp öğütmeniz gerekir. Sonra kaynatın ve demlenmesine izin verin. Lavmanlar veya duşlar için genellikle bir kaynatma kullanılır. Ayrıca kaynatma içebilirsiniz.

Kurs süresi 7 gündür. Günde bir kez, 100 gram kaynatma almanız ve yatmadan önce onlara lavman vermeniz gerekir.

Pelin her vücut üzerinde farklı etkilere sahip olabileceğinden, kullanmadan önce bir doktora danışmanız önemlidir. Ayrıca tedavi süresince sigara ve alkol kullanmamalısınız. Bu, vücuttaki diğer hastalıkların alevlenmesine yol açabilir.

meyve suları

Prostat bezi de meyve suları yardımıyla tedavi edilir. İlaç kullanımı ile birleştirilirlerse, bu olumlu sonuçlar verecektir. Sebzelerden meyve suyu içmek iyidir. Günde yaklaşık 500 gram içmeleri gerekir. Havuç, salatalık veya kuşkonmazdan da meyve suları yapabilirsiniz.

Taze ürünlerden kendi hazırlıklarının hatasız meyve suları olmalı ve satın alınmamalıdır. Tedavi seyrinin süresi 10 gündür.

arı ürünleri

Prostat hastaları bu şekilde tedavi edilir. Bunu yapmak için balmumu mumları kullanabilirsiniz. Anüs içine yerleştirilirler.

Masaj

Prostata masaj yapmak önleme için gereklidir. Bunun sürekli yapılması gerekecek. Ayrıca evde prostatit masajı, herhangi bir karmaşıklık hastalığından kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bunun nedeni, evde prostatit masajının pelvik organlardaki kan akışını iyileştirmesidir.

Masaj perine veya makattan yapılır. Beze anüs yoluyla erişilebilir. Masaj dairesel hareketlerle yapılır. Genellikle, böyle bir prosedür uzmanlar tarafından yapılmalıdır, çünkü yetersiz eylemlerle prostat zarar görebilir.

Evde tedavi için bu prosedürü bir arkadaşınıza emanet edebilirsiniz. Bunun için özel cihazlar kullanmak da mümkündür. Hepsi boyut ve şekil bakımından farklılık gösterir ve bu nedenle kendiniz için en iyisini seçebilirsiniz. Prostatit tedavisi için cihazlar anüse yerleştirilir.

Ayrıca perine üzerinden masaj yapabilirsiniz. Bu yöntem öncekinden daha güvenlidir. Kendiniz uygulayabilirsiniz. Böyle bir prosedürü gerçekleştirmek için, örneğin bir tenis topu gibi sıradan nesneleri uyarlayabilirsiniz.

Günde 3-4 işlem yapmanız gerekir. Her birinin süresi ortalama 4-5 dakika olmalıdır.

Ayrıca, organın malign bir şekilde hasar görmesi durumunda ve ayrıca taşların varlığında, hastalığın akut formunda masajın terk edilmesi gerektiğini hatırlamakta fayda var.

Cihazlar

Günümüzde prostatı tedavi edebilen özel cihazlar bulunmaktadır. Bunu bir uzmanın yardımı olmadan evde bile yapabilirsiniz. Bu cihazlar farklı prensiplerde çalışır. Ana görevleri bezi uyarmaktır.

Cihazlar:

 1. Manyetik.
 2. Titreşimli.
 3. Lazer.

Aktivite

Vücut üzerinde düzenli stres ve egzersiz, prostatit tedavisinin yanı sıra önleyici tedbirlerin alınmasını mümkün kılar. Haftada 2-3 kez yük verilebilir. Ayrıca her zaman dışarıda olmanız gerekir.

Özel jimnastik kurslarına kayıt olabilirsiniz. Ancak bu egzersizleri evde yapabilirsiniz. Hepsi basittir ve fazla çaba gerektirmez. Bu tür egzersizler iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

prostatit için yürüyüş

Önleme

Patolojinin tezahürünün hem tedavisi hem de önlenmesi için evde yapılmalıdır. Hastalığın kronikleşmemesi için bu tür eylemlerin gerçekleştirilmesi önemlidir.

Ayrıca, önleyici tedbirler farklı olabilir ve patolojinin tezahürünün nedenine bağlı olabilir. Bu iltihap ise, o zaman ilaç yardımı ile bağışıklığınızı arttırmaya değer. Sorun durgunluktaysa, böyle bir kusuru ortadan kaldırmak için tüm çabalar yönlendirilmelidir.

Önleme şu anlama gelir:

 1. Aktif bir yaşam tarzına öncülük etmek.
 2. Dengeli beslenme.
 3. Normal kilo.
 4. Düzenli seks.
 5. Masaj yapmak.
 6. Enflamasyon tedavisi.
 7. Spor Dalları.

Ayrıca, uzmanlar sağlık durumunu sürekli izlemeyi tavsiye ediyor. Negatif semptomların ilk belirtilerinde derhal kliniğe başvurmalı ve orada bir muayene yapmalısınız.